Shadow Kiss (Vampire Academy #3)

5. března 2011 v 19:41 | Kay |  Vampire Academy

Originální název: Vampire Academy: Shadow Kiss

ČR název: Stínem políbená

Autor: Richell Mead

Publikováno v USA:13.11. 2008

Publikováno v ČR: šestý měsíc 2010


O čem je?
Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.

Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!

Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?


Můj názor: Byl to můj nejoblíbenější díl, dokud jsem si nepřečetla Last sacrifice....
Knížka sama o sobě dobře začíná...Výborně pokračuje...Líbí se mi Rosiny výbuchy zuřivosti...I to jak nakonec celou situaci zvládne. Její vztah s mentorem Dimitrijem se krásně vyvíjí a po jednou z jejích výbuchů, který je původně výbuchem Lissy ji jedině Dimitri dokáže z tohoto stavu dostat...Potom nastává dlouho očekávaná chvíle...Rosino poprvé...autorka tam rozhodně nepopisuje nic přehnaně...líčí spíše Rosiny pocity...takže se rozhodně nebudete Říkat věci stylu: Ježiši to je trapné, nebo...tak to není...Nebo si myslet, že je to přitažené za vlasy...
Po té se stane něco co by jste nečekali...Školu napadnou strigojové
Bojují a jelikož, si sebou odvedou i moroje je naplánovaná záchranná akce...Při níž je Dimitrij jak později Rose zjistí přeměněn na strigoje...Něco...čím se nikdy nechtěl stát...A tak Rose v den svých osmnáctých narozenin opouští školu, Lissu a přátele pro muže, kterého stále miluje a vydává se osvobodit jeho duši...nechávajíc za sebou uplakanou a hysterickou Lissu.
Jinak je to opět skvěle napsané, napětí, romantika.
Přečíst!! :)
Covery.... Nevím jak vám, ale český cover přímo nenávidím! Americký je milion krát lepší!Hodnocení: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama