Once a witch( Witch#1)

5. března 2011 v 18:37 | Kay |  Witch

Název : Once a witch- Jednou čarodějkou


Autor: Carolyn MacCulough

Publikováno v USA: 14.9.2009

Publikováno v ČR: Datum není určeno

O čem je? : Tamsin Greene pochází z dlouhé linie čarodějnic a ona sama měla být jednou
z nejvíce Talentovaných. Ale Tamsinina magie se nikdy neukázala. Teď sedmnáctiletá, Tamsin navštěvuje internátní školu na Manhattonu daleko od své rodiny. Ale když si ji velice pěkný profesor splete s její velice talentovanou sestrou, Tamsin souhlasí, že mu pomůže najít ztracené dědictví jeho rodiny.Pátrání- a cizinec- se prokáží být více hrozivé než se z počátku jevili, nakonec posílají Tamsin na honbu za pokladem skrze čas, které odemknou tajemství její pravé identity, odkryjí hříchy její rodiny a rozpoutají sílu tak mstivou, že je může všechny zničit. Toto je strhující ukázka vypravěčství, která rozveselí, upoutá, a zcela okouzlí.
Překlad: má maličkost
Můj názor: Knížka má na goodreads průměrně vysoké hodnocení, ale to nebylo to hlavní co mě přinutilo si ji přečíst. Vedly k tomu tyto faktory:
1. Zamilovala jsem si cover téhle knížky
2. Upoutal mě o čem knížka je
3 když jsem ji začala číst, od první věty se mi líbila
4. děj dával smysl a knížka se pěkně četla
Knížka výborně začíná, už to mě utvrdilo v tom, že jsem udělala dobrou volbu.Začíná Tamsininým narozením a v další kapitole se již přesouváme do doby, kdy je Tamsin 17 a vypráví, co se za tu dobu stalo a proč se necítí nijak blízká své rodině. Poté se setkávám s velice zvlástním učitelem, který no řekněme od začátku nevíte, co si o něm myslet. Autorka nezapomněla také na fall-in-love- thing- což znamená, že ani Tamsin není ochuzena o první lásku a ne jen tak ledajakou- je jí její bývalý nejlepší kamarád, který se po 7 letech stěhuje z pět. Nechybí ovšem ani napětí, zápletka a zamotanost, vysvětlení. Knížka sice nebyla nejlepší jakou jsem kdy četla, ale rozhodně stojí za přečtení. Tamsin budete mít od začátku rádi, budete ji litovat, soucítit s ní, sdílet její radost i bezradnost. Autorka má velmi pěkný styl psaní, nemůžu ho sice k přirovnat, ale velice pěkně se čte.
Tady je ještě oficiální cover: Hodnocení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama