Město z kostí (The Mortal Instruments #1)

19. března 2011 v 18:44 | Kay |  Mortal instruments
Originální název: City of bones

ČR název: Město z kostí

Autor: Cassandra Clare

Publikováno v USA: 27.5. 2007

Publikováno v ČR: září 2009

O čem je? Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Můj názor: knížka se četla velice lehce. Je zajímavá a miluju poznámky Jece. Už když ji potká se k ní začíná chovat tak, jak se k ní později chová celou dobu.Je sarkastický a srandovní v jednom...ne moc lidí a autorů to umí skloubit v jedno...Knížka byla plná nástrah, plná fantasy tvorů a hlavně zvratů. Nejvíc mě dostalo, když se ti dva poprvé políbili a za pár dní zjistili, že jsou sourozenci...Jsem zvědavá jak se s tím vypořádají, jak celou situaci vyřeší...Právě se chystám si přečíst Město z popela a pak v aj přečtu město ze skla a město padlých andělů...Série rozhodně stojí za to a Cassandra píše skvěle.

Hodnocení:
Jen kvůli očekávání u dalších dílů dávám "jen" 4 hvězdičky.Kdybych někdy v obchodě uviděla český cover, rozhodně bych knížku minula... Vypadá strašně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama